W celu uzupełnienia instalacji wentylacyjnej, szczególnie jeśli jest to wentylacja mechaniczna, stosuje się gruntowe wymienniki ciepła. Znacznie usprawniają one pracę wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła zarówno w zimie jak i w lecie. Nasza firma oferuje m. in gruntowy powietrzny wymiennik ciepła jednej z najlepszych na rynku firm – Rehau.
Jak działa to urządzenie? Schemat polega na tym, że powietrze czerpane z zewnątrz, przebywa drogę przez umieszczony w ziemi wymiennik ciepła i dopiero potem dociera do instalacji wewnątrz budynku. W efekcie, powietrze jest ocieplane lub chłodzone przez naturalną temperaturę gruntu.
Następny etap, to przepływ powietrza do centrali wentylacyjnej i rozprowadzenie go przewodami w budynku. Specjalna warstwa antybakteryjna z cząstkami srebra gwarantuje świeżość i czystość powietrza.

Co dobrego daje nam wyżej opisany system? Przede wszystkim znacznie niższe koszty ogrzewania i klimatyzacji. Drugą korzyścią jest stała optymalna wilgotność, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko zagrzybienia ścian i zawilgocenia pomieszczeń.

Gwarantujemy Państwu indywidualne podejście i projekt instalacji z uwzględnieniem warunków geologicznych w miejscu inwestycji. Zapewniamy również dobór odpowiedniego ułożenia instalacji, biorąc pod uwagę dostępność miejsca oraz istniejące już instalacje.

rehau