05 marca 2019

Szkolenie techniczno-produktowe firmy VENTS Group w Niepruszewie k. Poznania

W kwietniu tego roku uczestniczyliśmy w szkoleniu firmy VENTS Group w jej siedzibie w Niepruszewie pod Poznaniem. Firma ta istnieje od 1995 roku i posiada w swojej ofercie kilka marek produktów. Począwszy od najprostszej wentylacji domowej jak wentylatorki łazienkowe i kanały z tworzywa – VENTIKA, poprzez wentylacje profesjonalną jak rekuperatory, wentylatory VENTS oraz BLAUBERG na centralach wentylacyjnych AIRVENTS kończąc.

Nas zaciekawiły najbardziej rozwiązania wentylacji decentralnej których zastosowanie widzimy w specyficznych obiektach jak m.in. wentylacja w żłobkach, przedszkolach i szkołach gdzie taki sposób zaprojektowania, wykonania i późniejszego użytkowania instalacji, ze względy na poniesione koszty inwestycyjne, późniejszej eksploatacji przy doskonałym efekcie działania okazuje się najbardziej racjonalny.

Już wcześniej korzystaliśmy z urządzeń tej firmy (centrale z odzyskiem ciepła o wydajności np 2000m3/h, centrale nawiewne, wentylatory wyciągowe do okapów) i po tym szkoleniu będziemy nadal brać pod uwagę ofertę tego producenta projektując i wykonując systemy wentylacyjne u naszych klientów.